Індія планує збільшити виробництво олійних культур та скоротити імпорт
Індія прагне знизити високу залежність від імпорту харчової олії, уряд має намір збільшити внутрішнє виробництво олійних культур. Влада країни має намір підвищити врожайність, розширити посівні площі та ввести динамічну структуру імпортних мит, щоб внутрішні ціни не зазнавали впливу дешевшого імпорту, — повідомляє Financial Express.
Уряд також вживає заходів для гарантованих закупівель олійних культур, таких як гірчиця, соя та арахіс, у фермерів за мінімальною підтримуваною ціною (MSP), як і обіцяв міністр сільського господарства Шиврадж Сінгх Чоухан.
Джерела повідомляють, що міністерство сільського господарства визначило 600 кластерів у 347 округах у 20 штатах для підвищення врожайності олійних культур, особливо гірчиці, арахісу, сої, кунжуту та насіння нігеру.Заплановано будівництво насіннєвих центрів, сховищ та запровадження високоврожайних сортів насіння.
«Ми очікуємо підвищення врожайності олійних культур із нинішніх 13,5 центнерів з гектара до 21,1 центнера з гектара до 2030 року», — повідомляють чиновники.
Крім того, опрацьовуються питання розширення площ олійних культур у традиційних та нетрадиційних районах, а також за рахунок поєднання культур.
Індія є другим за величиною споживачем та найбільшим імпортером рослинної олії у світі. Країна близько 58% своїх потреб в оліях, близько 24 млн тонн на рік, покриває за рахунок імпорту. Аналітики ринку оцінюють, що внутрішнє споживання, ймовірно, збільшиться приблизно до 30 млн тонн протягом наступних 3-4 років.
Згідно з офіційними даними, нижча структура імпортного мита на кулінарні олії призводить до того, що фермерам стає менш вигідно вирощувати олійні культури через нижчі ціни реалізації порівняно з імпортними цінами.
В даний час імпорт сирої пальмової, соєвої та соняшникової олії оподатковується в розмірі 5,5%. Через рекордний імпорт внутрішні ціни на харчові масла, такі як гірчична та соєва, були знижені.
Раніше Комісія з сільськогосподарських витрат і цін (CACP), яка рекомендує уряду мінімальну ціну, що підтримується (MSP) для 23 культур, запропонувала поширити їх на основні олійні культури, такі як гірчиця, соя, соняшник, арахіс тощо і забезпечити більше широка участь приватного сектора в операціях із закупівлі олійних культур у рамках національної стратегії.
Країна має намір збільшити внутрішнє виробництво пальмової олії з нинішнього рівня в 0,4 тонни до 2,5 тонн до 2032 року, шляхом щорічного додавання не менше 0,1 мільйона гектарів нових плантацій протягом п’яти-шести років.
Для стимулювання внутрішніх поставок уряд продовжив дію зниженого імпортного мита на пальмову, соєву та соняшникову олії на рік до 31 березня 2025 року, що, на думку представників галузі, негативно позначиться на переробці та цінах на вітчизняні олійні культури.
Імпорт харчових олій до Індії — пальмової, соєвої та соняшникової — зріс на 17% в річному обчисленні до рекордних 16,47 тонн у 2022-23 нафтовому році (листопад-жовтень), чому сприяли нижчі імпортні мита всього на 5 імпорт сирої нафти Імпорт харчових олій минулого нафтового року оцінювався в 1,38 трлн рупій.
Нині Індія виробляє близько 44% своєї харчової олії для внутрішнього споживання. У тому числі, гірчичної — 40%, соєвої — 24% та арахісової — 7%.
Щорічний імпорт Індії становить близько 13-14 тонн.Близько 9 тонн пальмової олії імпортується з Індонезії та Малайзії, тоді як інші олії, такі як соєва та соняшникова, надходять з Аргентини, Бразилії, України та росії.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом