Індія може скасувати заборону торгівлі деякими ф’ючерсами
Індія розглядає можливість скасування трирічної заборони на торгівлю ф’ючерсами на сім видів сільськогосподарської продукції, включаючи пшеницю та необроблений рис, після того, як дослідження показали, що ці заходи контрпродуктивні, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерело.
Урядова комісія рекомендувала скасувати призупинення після того, як оцінки показали, що обмеження, запроваджені у 2021 році для стримування витрат, натомість порушили процес встановлення ринкових цін. Місцеві показники врожайності також стабілізувалися після збирання нових урожаїв.
Остаточне рішення буде ухвалено групою міністрів в адміністрації прем’єр-міністра Нарендри Моді, яка потім попросить Раду з цінних паперів та бірж Індії зняти обмеження або продовжити їх після крайнього терміну 31 січня.
Скасування стане ще одним кроком провідного світового виробника зерна та цукру щодо пом’якшення обмежень на низку сільськогосподарських товарів, введених в епоху пандемії. Після того, як Моді цього року було переобрано на третій термін, його уряд зняв заборону на експорт деяких сортів рису та продав зерно з державних резервів.
Індія розпочала посилення заходів близько трьох років тому, щоб забезпечити стабільне постачання зерна для програми соціального забезпечення, яка мала надати безкоштовну пшеницю та рис приблизно 800 млн осіб, оскільки інфляція досягла тридцятирічного максимуму через зростання цін на продовольство. Країна обмежила експорт пшениці, цукру та рису, перешкоджала накопиченню запасів та ввела обмеження на зберігання. Ці кроки розбурхали світові ринки та розлютили місцевих фермерів.
Дослідження, проведене на замовлення SEBI, дійшло висновку, що заборона на сільськогосподарські товари, включаючи нут, ріпак, соєві боби, зелений горошок та сиру пальмову олію, завдала шкоди як ф’ючерсним, так і спотовим ринкам, і ціни продовжували зростати, сказало джерело.У звіті також наголошується, що кожне призупинення призводило до більшого дефіциту довіри на ринку деривативів, що ускладнювало залучення інвесторів.
Читайте також
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
На початку січня ціни на молоко-сировину в Україні знизились
2025 року азійський ринок кормової кукурудзи очікує волатильність
Українські продукти переробки олійних відкривають нові ринки
В Україні закачали до мережі перший мільйон кубометрів біометану
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом