Ф’ючерси на сою на біржі Чикаго в понеділок закрилися зниженням на тлі прогнозів сприятливої ​​погоди для врожаю в США

Джерело:  Oilworld
доллар

Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго в понеділок закрилися зниженням на тлі прогнозів сприятливої ​​погоди для врожаю в США і розчарування з приводу торгових суперечок, повідомили трейдери.

Сприятлива погода у США та очікування багатого врожаю у Бразилії останнім часом стримували зростання цін.

Аналітики прогнозували, що у звіті Міністерства сільського господарства США у понеділок 66% урожаю сої в країні буде оцінено як хороше чи відмінне, що не змінилося порівняно з минулим тижнем і є найвищим показником із 2020 року, згідно з опитуванням Reuters.

Ф’ючерси також ослабли після того, як президент США Дональд Трамп не оголосив про торгову угоду з Китаєм, як очікували деякі трейдери до закриття ринків на свято Дня незалежності у п’ятницю. Китай є найбільшим у світі імпортером сої.

Листопадові ф’ючерси на соєві боби на CBOT закрилися зі зниженням на 28,5 цента до 10,20 3,4 долара за бушель.

Соєвий шрот CBOT у серпні закрився зі зниженням на $5,20 до $272,20 за коротку тонну. Соєва олія в серпні закрилася зі зниженням на 0,61 цента до 53,94 цента за фунт.

За словами дилерів, у понеділок після довгих вихідних, присвячених Дню незалежності, пропозиція соєвого шроту за готівку залишилася стабільною на залізничних та автомобільних терміналах США.

Американська зернова торгова група Bunge зафрахтувала 30 000 тонн аргентинського соєвого шроту, призначеного для Китаю, свідчать дані, отримані агентством Reuters у понеділок. Це перший подібний вантаж соєвого шроту відколи Пекін схвалив імпорт з Аргентини в 2019 році. Аргентина є найбільшим у світі експортером соєвого шроту.

Китай також схвалив імпорт соєвого шроту з Ефіопії, йдеться у заяві китайської митниці, в рамках зусиль щодо розширення джерел білка на тлі торгової війни між Пекіном та Вашингтоном.

Ф’ючерси на соєвий шрот на товарній біржі Чикаго в серпні знизилися на 5,20 дол. до 272,20 дол. за коротку тонну, наблизившись до мінімуму терміну дії контракту, досягнутого попереднього тижня.

Минулого місяця агентство Reuters повідомило, що кілька китайських виробників кормів для тварин підписали угоду на перше постачання соєвого шроту, оскільки китайська індустрія кормів для тварин прагне розширити варіанти постачання, щоб пом’якшити потенційні перебої через торгівельну війну між США та Китаєм.

Постачання розглядається як тестовий випадок для Китаю, який в даний час майже не імпортує соєвий шрот. У разі успіху це може потенційно підштовхнути до відкриття того, що було значною мірою закритим ринком.

“Це дуже важлива поставка, яку Bunge здійснює в липні, оскільки вона передбачає реальне та ефективне відкриття торгівлі”, – заявив агентству Reuters Густаво Ідігорас, голова аргентинської палати переробників та експортерів олійних та зернових культур

«Це має забезпечити постійний потік поставок у майбутньому», — сказав він, додавши, що аргентинське соєве борошно «дуже конкурентоспроможне» як за якістю, так і за ціною, порівняно з місцевою китайською продукцією.

Більшість імпортованої Китаєм сої надходить із Бразилії та США. Китайські покупці скуповують бразильську сою і уникають експорту зі США через високі мита, введені в умовах продовження торгової війни між Пекіном і Вашингтоном.

У 2024 році Аргентина експортувала загалом 27,2 млн. тонн соєвого шроту на суму $10,55 млрд. Основним напрямом поставок став В’єтнам, частку якого припало 15% від загального обсягу.

Китай відкрив свій ринок для аргентинського соєвого шроту у 2019 році після багатьох років опору, мотивованого бажанням захистити свою внутрішню переробну промисловість. Незважаючи на схвалення, досі не було зафіксовано жодної купівлі насипних партій аргентинського соєвого шроту, згідно з даними китайської митниці.

Jul 25 Soybeans closed at $10.31 3/4, down 24 1/2 cents,

Nearby Cash was $9.90 3/4, down 23 1/4 cents,

Aug 25 Soybeans closed at $10.31 1/2, down 24 cents,

Nov 25 Soybeans closed at $10.20 3/4, down 28 1/2 cents,

New Crop Cash  was $9.72 1/4, down 28 1/4 cents

Спотові ціни на тверду червонозерну пшеницю озиму (HRW) залишалися стабільними в ході вибіркової перевірки майданчиків на американських рівнинах у понеділок, незважаючи на падіння ф’ючерсів.

Аналітики повідомляють, що ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в понеділок знизилися на тлі продовження збирання врожаю в Північній півкулі, що призвело до надходження нових запасів.

Очікується, що щотижневий звіт Міністерства сільського господарства США, який має бути опублікований у понеділок, покаже, що збирання озимої пшениці в США завершено на 49% порівняно з 37% минулого тижня, повідомили аналітики, опитані Reuters.

У росії, найбільшому у світі експортері пшениці, очікується зростання експорту пшениці після зниження експортного мита до нуля.

Вересневі ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT закрилися зі зниженням на 8,1/4 цента до 5,48,1/2 долара за бушель.

Ф’ючерси на тверду червонозерну пшеницю озиму Канзас-Сіті за підсумками вересня впали на 8,5 цента до 5,27,5 долара за бушель.

Вересневий ф’ючерс на яру пшеницю в Міннеаполісі востаннє впав на 10 центів до 6,37-1/4 долара за бушель, а вересневий ф’ючерс на тверду червонозерну яру пшеницю на CBOT впав на 17 центів до 6,12 долара.

Jul 25 CBOT Wheat closed at $5.39 3/4, down 8 cents,

Sep 25 CBOT Wheat  closed at $5.48 1/2, down 8 1/4 cents,

Jul 25 KCBT Wheat closed at $5.08 1/2, down 9 1/2 cents,

Sep 25 KCBT Wheat  closed at $5.27 1/2, down 8 1/2 cents,

Jul 25 MGEX Wheat  closed at $6.20 3/4, down 9 1/4 cents,

Sep 25 MGEX Wheat  closed at $6.37 1/4, down 10 cents

Європейські ф’ючерси на пшеницю в понеділок закрилися на рівні без змін, оскільки ослаблення євро, що стимулює експорт, допомогло компенсувати падіння ф’ючерсів на чиказьку ф’ючерсну біржу і тиск на пропозицію через урожаї, що ростуть, у Північній півкулі.

Вереснева пшениця на паризькій біржі Euronext завершилася без змін на рівні 195,75 євро ($229,52) за метричну тонну, стабілізувавшись після того, як раніше досягла мінімуму контракту 192,75 євро з минулого вівторка. Чикацька пшениця впала на 1,6%.

Проте західноєвропейська пшениця, як і раніше, відстає від чорноморської за конкурентоспроможністю експорту, оскільки зниження мита з росії на експорт пшениці привернула увагу до конкуренції з боку чорноморського регіону.

Хоча цей крок був очікуваним з огляду на недавні коливання цін і курсу рубля, аналітики та трейдери вважають, що він може підштовхнути російських фермерів продавати більше.

“Цей податок завжди поглинається внутрішнім ринком, тому (нульова ставка) дозволить фермерам отримувати більш високу оплату, і, отже, буде менше утримань”, – сказав французький трейдер.

У Франції настрої щодо експорту пшениці залишаються похмурими: обсяг продажів невеликий, за винятком відвантажень для Єгипту.

Навпаки, французькі порти завантажують кілька великих суден ячменем для Китаю, і трейдери кажуть, що обсяг таких поставок цього літа може наблизитись до 1 мільйона тонн.

Очікується, що зливи та нижчі температури у Франції з вихідних уповільнять збирання пшениці та ячменю після швидкого старту у спекотний та сухий початок літа.

Однак зміна погоди повинна принести полегшення весняним культурам, які постраждали від посухи, таким як кукурудза, перш ніж цього тижня повернеться спекотна погода.

Влада розпочала пробні спроби відкрити річку Мозель на заході Німеччини для вантажних суден минулими вихідними. Понад 40 суден пройшли через пошкоджений шлюз після аварії минулого тижня, через який рух суден було зупинено.

“Все виглядає позитивно, і зростають надії, що аварія на Мозелі не викличе таких серйозних проблем, як аварія на шлюзі минулого року”, – сказав інший трейдер.

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в понеділок впали на тлі очікувань сприятливої ​​погоди для врожаю в США, повідомили трейдери.

За словами трейдерів, погодні умови не виглядають загрозливими, оскільки посіви вступають у критичний період запилення.

За даними метеорологічної компанії Vaisala, минулими вихідними дощами обрушилися на рівнини США та західну частину Середнього Заходу, а також підвищили вологість ґрунту в Айові.

За даними компанії, цього тижня у більшості регіонів температура буде близькою до норми, а наступного тижня дощі можуть пом’якшити посуху.

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу CBOT закрилися зі зниженням на 16,1/4 цента до 4,20,3/4 долара за бушель.

Jul 25 Corn closed at $4.18, down 13 1/2 cents,

Nearby Cash was $3.89, down 16 1/2 cents,

Sep 25 Corn closed at $4.03 1/2, down 16 3/4 cents,

Dec 25 Corn closed at $4.20 3/4, down 16 1/4 cents,

New Crop Cash was $3.79 5/8, down 16 1/4 cents

Ф’ючерси на канолу на Intercontinental Exchange відновили різкі втрати у понеділок після різноспрямованого закриття у п’ятницю.

Ринки США повернулися на повний день торгів після довгих вихідних на честь Дня незалежності. Сильний тиск від слабкості соєвого комплексу Чикаго тиснув на канолу. Втрати європейського ріпаку погіршили проблеми каноли, тоді як малазійська пальмова олія була відносно стабільною. Помірне зростання цін на сиру нафту допомогло стримати зниження цін на рослинні олії.

Листопадовий контракт на канолу опустився нижче 20-денного ковзного середнього, але залишився вищим за інші технічні рівні.

Спекотна та суха погода у більшій частині канадських прерій також намагалася пом’якшити відкат каноли. Однак у регіоні прогнозується дощ, який принесе таку необхідну вологу.

Канадський долар знизився в понеділок вдень, курс канадського долара становив 73,10 цента США порівняно із закриттям п’ятниці на рівні 73,50.

У понеділок було продано 45 294 контракти порівняно з 16 646 у п’ятницю. Спредінг становив 15 476 проданих контрактів.

Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:

Листопад 696,60 dn 22,90

Січень 704,70 DN 22,70

Березень 710,50 DN 22,40

Травень 715,40 DN 22,20

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!