У лідерах горох, але цього року він майже повністю буде вивезений зерном, і переробникам нічого не залишиться. Експорт вівсяних пластівців і вівсяної крупи разом складає 12 тис. т, кукурудзяна крупа і пшоно також мають низький експортний потенціал. Ячмінної, перлової, пшеничної круп 6-7 років тому експортувалося всього 300-500 т, а зараз показник експорту зріс майже вчетверо і складає 1,5 тис. т.
Експорт дешевих видів круп зріс майже вчетверо

За поточний рік загальний обсяг експорту круп’яної продукції склав 192 тис. т. У довоєнні роки всі переробні підприємства разом «розгойдали» експорт круп’яної продукції до 207 тис. т, а з початком війни Україна просіла до 163 тис. т. У 2023 році експортувалося всього 133 тис. т круп.
Про це розповів комерційний директор ТОВ «Терра» Олександр Ясинський під час форуму «Зерно і переробка: розвиток попри війну – 2024».
Він додає, що сьогодні знизився попит на дорогі крупи (види рису, кус-кус, булгур), проте високий попит зберігається на дешеву круп’яну продукцію (пшеничну, перлову, ячмінну).
На товари органічного виробництва попит також зменшився, і внутрішній ринок у цьому напрямі розвивається слабо.
Безглютенова продукція — горох, просо, кукурудза — має першість з експорту, і цей тренд зберігається протягом 10 років.
Олександр Ясинський також відмітив, що до війни більше 420 тис. т крупи споживалося на внутрішньому ринку, але наразі цей показник втрачено.
Читайте також
Як ШІ та цифровізація трансформує агробізнес?
Фермери не хочуть продавати кукурудзу, чекаючи подальше зростання цін
Аргентина завершує збирання гарного урожаю соняшника, що посилює тиск на ціни в Ук...
В ІМК розповіли, скільки засіють кукурудзою та соняшником
Експорт зерна із США залишається на високому рівні завдяки конкурентоспроможним цінам
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом