У лідерах горох, але цього року він майже повністю буде вивезений зерном, і переробникам нічого не залишиться. Експорт вівсяних пластівців і вівсяної крупи разом складає 12 тис. т, кукурудзяна крупа і пшоно також мають низький експортний потенціал. Ячмінної, перлової, пшеничної круп 6-7 років тому експортувалося всього 300-500 т, а зараз показник експорту зріс майже вчетверо і складає 1,5 тис. т.
Експорт дешевих видів круп зріс майже вчетверо
За поточний рік загальний обсяг експорту круп’яної продукції склав 192 тис. т. У довоєнні роки всі переробні підприємства разом «розгойдали» експорт круп’яної продукції до 207 тис. т, а з початком війни Україна просіла до 163 тис. т. У 2023 році експортувалося всього 133 тис. т круп.
Про це розповів комерційний директор ТОВ «Терра» Олександр Ясинський під час форуму «Зерно і переробка: розвиток попри війну – 2024».
Він додає, що сьогодні знизився попит на дорогі крупи (види рису, кус-кус, булгур), проте високий попит зберігається на дешеву круп’яну продукцію (пшеничну, перлову, ячмінну).
На товари органічного виробництва попит також зменшився, і внутрішній ринок у цьому напрямі розвивається слабо.
Безглютенова продукція — горох, просо, кукурудза — має першість з експорту, і цей тренд зберігається протягом 10 років.
Олександр Ясинський також відмітив, що до війни більше 420 тис. т крупи споживалося на внутрішньому ринку, але наразі цей показник втрачено.
Читайте також
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Ціни пшениці на українському ринку падають, на кукурудзу стабілізувались
З початку листопада залізницею перевезено 2 млн тонн зернових вантажів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом