Цьогорічне зниження цін на зелень є результатом покращення умов виробництва – Шувар

Ціни на зелень на оптовому ринку «Шувар» зазнали помітного зниження порівняно з минулим роком. Кріп подешевшав із 230 грн до 160 грн, що є зниженням на 30.43%. Зелена цибуля знизилась у ціні з 115 грн до 85 грн, показавши зниження на 26.09%. Петрушка впала у вартості з 200 грн до 165 грн, що становить 17.5% зниження. Салат зазнав найбільшого зниження в ціні, з 165 грн до приблизно 105 грн, що є зменшенням на 36.36%.
Щоб зрозуміти цінову політику та чутливість споживачів до цін на зелень (цибулю, кріп, петрушку, салати) в Україні, варто враховувати кілька ключових факторів, коментує Тетяна Попович, керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» м.Львів.
-Сезонність: ціни на зелень в Україні значно коливаються в залежності від сезону. У теплі місяці, коли зелень вирощується локально, її ціна зазвичай нижча. Взимку ціни зростають через необхідність імпорту або використання теплиць. Джерело постачання: локально вирощена зелень буде дешевшою порівняно з імпортованою, оскільки на неї не впливає вартість транспортування та імпортні мита. Вид зелені: різні види мають різні виробничі витрати та ціни. Наприклад, салатні листя можуть коштувати дорожче за кріп або зелену цибулю через складніші умови вирощування.
Чутливість споживачів до цін: чутливість споживачів може змінюватися залежно від їх доходів, сезону та персональних переваг. В Україні багато споживачів цінують свіжість та якість продукції, тому вони можуть бути готові платити більше за високоякісну місцеву зелень. Цьогорічне зниження цін на зелень є результатом покращення умов виробництва та збільшення обсягів локального постачання, відповідно пропозиція зелені на ринку є достатньою, а передумов для зростання ціни наразі немає.
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
На експорт пішло понад 700 тис. тонн зерна
ОККО дозволили набути контроль над агрокомпанією з Львівщини
Уряд Молдови схвалив продаж порту Джурджулешти Румунії
Осіння посівна 2025 року ризикує стати «золотою» через заборону на імпорт селітри ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом