Ціни на яловичину в США досягли рекордного рівня

Джерело:  Meatinfo

Поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 13 відсотків з 2019 року, а загальний обсяг поголів’я великої рогатої худоби знаходиться на найнижчому рівні з 1952 року.

Том Вінтер відкрив свій фургончик із бургерами в Міссулі, штат Монтана, майже два роки тому, зосередившись на продажі місцевим жителям продуктів харчування місцевого виробництва за доступною ціною.

У міру того як бізнес Gary’s Local Burgers розширювався до трьох точок, Вінтер підтримував ціну на свої бургери на рівні 6 доларів, і цю цифру він розмістив на великих вивісках.

Але минулого місяця компанія надрукувала нові знаки із новою ціною: 6,95 доларів.

За даними Бюро статистики праці, середня ціна на яловичий фарш у травні досягла рекордно високого рівня – 5,98 долара за фунт (0,454 кг). Ця ціна на 16,2% вища, ніж роком раніше. Інші види яловичого фаршу, такі як стейки з вирізки та лопаткова частина, також досягли рекордних максимумів у першій половині 2025 року.

Хоча Вінтер закуповує яловичину та продає бургери на місцевому ринку, йому не вдалося уникнути ситуації на ринку, де робота стала дорожчою. Ціни зросли, оскільки поголів’я великої рогатої худоби, придатної для яловичини, знаходиться на найнижчому рівні з 1950-х років.

За даними Міністерства сільського господарства, поголів’я м’ясної худоби в США становить 27,9 млн. голів, що на 13% менше, ніж у 2019 році. Загальна чисельність великої рогатої худоби знаходиться на найнижчому рівні з 1952 року. Споживчий попит останніми роками залишався стабільним.

«Я дав особисту обіцянку, що ми збережемо ціну на рівні 6 доларів, але мені довелося піти назад і підняти її на 95 центів», — сказав Уінтер про своїх бургерів, додавши: «Ми просто не розуміли, як ціни можуть так поводитися».

Більшість власників скотарських ранчо ведуть малий бізнес і не мають достатнього капіталу великих інвестицій або для того, щоб пережити коливання цін. За даними Міністерства сільського господарства за 2022 рік, середнє поголів’я великої рогатої худоби становить 47 голів. Великі тваринницькі господарства (100 і більше голів) становлять 10,5% всіх підприємств із виробництва яловичини.

Зменшення поголів’я худоби є результатом десятирічного циклу тваринництва, що включає посуху, закриття переробних підприємств та зміну споживчих переваг.

За словами Теда Шредера, професора економіки сільського господарства в Університеті штату Канзас, у 2014 році власники ранчо отримали великий прибуток і протягом наступних п’яти-шести років збільшили поголів’я худоби.

Але зі зростанням пропозиції ціни на худобу для скотарів впали якраз коли на заході США почалася посуха. Через скорочення трави для випасу худоби скотарям довелося закуповувати більше кормів для утримання стад, що призвело до збільшення витрат. Оскільки посуха тривала, багато скотарів вирішили продати частину своєї худоби та скоротити поголів’я.

Закриття м’ясокомбінатів призвело до того, що переробникам поменшало потрібної худоби, що призвело до зниження цін для скотарів. Перебої, спричинені пандемією у 2020 році, сповільнили роботу м’ясопереробної галузі та призвели до зростання витрат.

Наразі скотарі починають відновлювати свої стада, щоб скористатися високими цінами. Але це повільний процес — вирощування теляти на забій займає два-три роки, — тому ціни на яловичину, ймовірно, залишаться високими в найближчому майбутньому. Міністерство сільського господарства США прогнозує, що ціни на велику рогату худобу залишаться високими до 2026 року, а роздрібні ціни на яловичину — ще кілька років.

Компанії, які закуповують яловичину у великих обсягах, відреагували по-різному. McDonald’s, Sysco та інші компанії та групи великої рогатої худоби подали до суду великих м’ясопереробників, стверджуючи, що ті вступили в змову з метою підвищення цін. М’ясопереробники заперечують звинувачення, але врегулювали деякі позови на десятки мільйонів доларів, не визнаючи своєї вини.

Такі супермаркети, як Costco та Walmart, все активніше беруть участь у всьому ланцюжку виробництва м’яса. Walmart інвестував у бійню у Небрасці і у понеділок відкрив свій перший м’ясокомбінат в Олаті, штат Канзас. Представник Walmart заявила, що новий завод допоможе забезпечити безперебійне постачання яловичини до магазинів компанії.

Тим не менш, те, що завдає незручності покупцям у черзі в супермаркеті, вигідно виробникам великої рогатої худоби, оскільки деякі з них процвітають після багатьох років застою. “Останнім часом справи у великої рогатої худоби йдуть дуже добре”, – сказав Блейк Альберс, засновник Albers Craft Meats в Норфолку, штат Небраска.

Сім’я Альберс має великий відгодівельний майданчик для великої рогатої худоби (відгодівельною лінією) і невеликим заводом з ароматизації, оброблення та упаковки яловичини, яку продає у своєму магазині та онлайн. Альберс розповів, що його магазин, як і раніше, приваблює постійних покупців, але йому довелося внести деякі зміни, щоб утримати їх, незважаючи на зростання цін.

Він сказав, що деякі покупці віддають перевагу меншим порціям, щоб заощадити, додавши, що складно запропонувати стейк меншого розміру, який при цьому залишиться товстим і привабливим на вигляд.

Альберс розповів, що також продавав 10 фунтів високоякісної яловичини в індивідуальній упаковці зі знижкою, розраховуючи на меншу націнку за великих замовлень. А якщо клієнт купує багато стейків, він додавав яловичий фарш за нижчою ціною.

“Ціна на яловичий фарш преміум-класу має становити 7 доларів, але ми можемо досягти 5,09 і 5,99 доларів, якщо включимо його в комплект із твариною”, – сказав він.

Незважаючи на зростання цін на яловичину, доходи споживачів трохи збільшилися, а це означає, що деякі люди можуть дозволити собі вищі витрати на гамбургери.

Але не всі можуть собі це дозволити, і це трохи позбавляє сну Уінтера, власника Gary’s Local Burger.

Ось чому було складно підняти ціни. «Багато моїх співробітників з мене жартували, кажучи: „95 центів, чувак, яка різниця?» — сказав він.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!