Ціни на соняшник залишаються під тиском падіння цін на шрот, хоча ціни на соняшникову олію досить стабільні

Джерело:  GrainTrade
соняшникова олія

В Україні ціни попиту на соняшникову олію знову почали опускатися слідом за падінням цін на пальмову олію.

Різке зростання цін на соєву олію на біржі в Чикаго підтримало котирування на пальмову олію і майже не вплинуло на ціни попиту соняшникової олії, але введення Трампом імпортних мит на товари з усіх країн вже обвалило ціни на нафту, що незабаром посилить тиск на ціни соєвої та інших рослинних олій.

Закупівельні ціни на соняшник з олійністю 50% в Україні залишаються на рівні 26500-27500 грн/т з доставкою на завод, але переробники знову працюють нестабільно, а деякі навіть зупинили роботу внаслідок низької маржи переробки та дефіциту сировини, тому конкуренція за соняшник невелика.

Експортні ціни попиту на соняшниковий шрот в портах Чорного моря залишаються на низькому рівні 215-220 $/т, хоча ціни на фуражну кукурудзу та пшеницю цього тижня незначно відновилися після падіння, що в перспективі може підтримати ціни на шрот.

Ціни попиту на соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря за тиждень виросли на 5-10 $/т до 1125-1130 $/т, але майже не відреагували на різке зростання котирувань на соєву олії на 15% за тиждень.

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли ще на 2,1% до 1068 $/т, продемонструвавши спекулятивне тижневе зростання на 15,4% на тлі початку дискусії між учасниками ринку про збільшення обсягів виробництва біодизеля в США у 2026 р.

Червневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії після кількох святкових днів вчора виросли на 2,2% до 4518 ринггітів/т або 1015 $/т, але їх обмежить падіння цін на нафту, що почалося після введення мит Трампом.

Початок “торговельної війни” США проти 60 країн світу сильно вплине на американську та світову економіки, на що ринки відреагують зниженням цін на всі товари, при цьому котирування на нафту вже впали на 2%.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!