Ціни на нафту падають 3-й тиждень поспіль через скорочення попиту з боку Китаю
На тлі поширення ковід-19 в Китаї ціни на нафту опускаються третій тиждень поспіль, і за цей період впали на 20%. Крім того, ринок очікує нових обмежень на ціни та на торгівлю для російської нафти.
В багатьох містах Китаю пройшли протести проти посилення карантинних обмежень, що одразу вплинуло на світові ринки.
Січневі ф’ючерси на нафту марки Brent минулого тижня впали на 5% до 83,6 $/барель (-12,4% за місяць), а на нафту WTI – на 4,8% до 76,2 $/барель (-13,5% за місяць), і продовжили опускатися на вихідних.
На ринок тисне зниження попиту на енергоносії з боку Китаю, де у четвер зафіксували рекордні 31987 випадків захворювання на Covid. Можливе запровадження тривалих карантинів уповільнить економічний розвиток та знизить попит на енергію. За даними Nomura, карантинні обмеження охоплюють вже 20% економіки Китаю, тоді як минулого понеділка цей показник складав 15,6%.
Ринки також очікують заборони на імпорт російської нафти до ЄС та обмежень граничної ціни, які мають набути чинності 5 грудня, проте минулого тижня дипломати G7 та ЄС не дійшли згоди з питання максимальної ціни. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн вважає, що таке рішення скоротить імпорт нафти з рф до ЄС на 90% вже до кінця року.
Наприкінці вересня доходи рф від експорту нафти знизилися до найнижчого у цьому році рівня – 15,3 млрд $. Крім того, скоротився видобуток нафти та втрачено 90% ринку ЄС, що зменшує можливості росії вести війну проти України.
Трейдери очікують наступного засідання ОПЕК+, яке пройде 4 грудня. Саудівська Аравія відмовилася від ідеї збільшення видобутку нафти країнами ОПЕК, а міністр енергетики країни заявив, що «поточне скорочення видобутку на 2 млн барелів/добу триватиме до кінця 2023 р».
Низькі ціни на нафту тиснуть на котирування кукурудзи, сої, ріпаку та пальмової олії, які використовуються у виробництві біодизеля. Це також є метою розвинених країн, що намагаються знизити інфляцію, обумовлену зростанням цін на нафту та продовольство після початку війни в Україні.
Читайте також
Казахстан планує експортувати зерно до Західної Європи та Північної Африки
Ціни на соняшникову олію в портах знизились на 20–25$/т
Ціни на пальмову олію у п’ятницю закрилися на зниженні
Агротрейд модернізує елеватори з акцентом на енергозбереження
Польща, Франція та Італія прагнуть заблокувати торгову угоду між ЄC і Меркосур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом