Ціни на кавуни в Україні йдуть на зниження
З початку поточного тижня ціни на кавуни в Україні вже знизилися на третину, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Поліпшення погодних умов практично по всій території країни дозволили українським виробникам кавунів відновити активні збиральні роботи, що призводити до збільшення пропозиції цієї продукції на ринку. Додатково, до масового збирання баштанних уже розпочали виробники в усіх без винятку областях України, як у центральному, так і в західному регіонах.
Наразі ціни на кавуни на внутрішньому ринку вже опустилися до 3-8 грн/кг ($0,07-0,19/кг), що в середньому на 30% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Негативну цінову динаміку виробники пояснюють різким збільшенням пропозиції цих баштанних на ринку. За словами фермерів, ситуація ускладнюється ще й тим, що основну частку пропозиції становить продукція великого калібру, попит на яку досить слабкий. Оптові компанії та роздрібні мережі скорочують закупівлі такого кавуна до мінімуму, посилаючись на вкрай невисокі темпи продажів у роздробі.
Якщо порівнювати ситуацію на ринку кавунів в Україні з іншими країнами регіону моніторингу проєкту, то дана продукція залишається більш доступною тільки в Узбекистані та Таджикистані, що є традиційним.
Варто зазначити, що наразі кавун в Україні вже коштує в середньому на 60% дешевше, ніж на початку серпня 2023 року. Ба більше, галузеві експерти не прогнозують помітного поліпшення ситуації на ринку. За їхніми словами, підвищити ціни вдасться тільки власникам кавунів високої якості, а пропозиція такої продукції на ринку досить обмежена. Водночас ціни на кавуни вагою понад 5 кг і надалі перебуватимуть на низькому рівні, оскільки фермери йтимуть на поступки покупцям, намагатимуться в такий спосіб прискорити темпи реалізації наявних обсягів продукції.
Читайте також
Алжир закупив кукурудзу та шрот
Керівник німецької Getreide AG Ukraine Pte Ltd розповів про те, як компанія прийня...
Експорт етанолу зі США у 2024 р сягнув рекордного рівня
IFC планує надати Астарті $80 млн на будівництво заводу з переробки сої
Через зміну клімату вирощування картоплі в Європі стало ризикованим бізнесом
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом