Ціни на добрива та маржа врожаю-2022. Як підвищити прибутковість агро підприємства

Посівна озимих рухається до завершення. На думку УкрАгроКонсалт, площі озимих культур залишаться на високому рівні минулого року. Однак, досягнення такого ж масивного врожаю залежатиме не лише від погодних умов, а й від дотримання технологій, зокрема, внесення необхідної кількості мінеральних добрив.

Щорічне споживання аграрним сектором України аміачної селітри становить 2,1-2,2 млн тонн, карбамідно-аміачної суміші – трохи менше 1 млн тонн. У країні працює три ключові виробники добрив, один із них зупинився. Як поводитимуться два інші – збережуть обсяги випуску добрив чи скоротять – поки що незрозуміло. Ознаки дефіциту цієї продукції на ринку України видно і їх наявність надалі залежатиме, зокрема, від роботи цих підприємств.

Наскільки дефіцит буде гострим, зараз відповісти дуже складно. Ціни на газ зростають. І це не може не відбиватися на вартості добрив. Адже від 60 до 80% у їхній собівартості становить ціна на газ. І, звичайно, при такому величезному споживанні це позначиться на ціні продукції – зерна та олійних – які вирощуються з використанням добрив.

Підвищіть ефективність продажу зерна та олійних з урахуванням докорінних змін та новітніх віянь ринку, ґрунтуючись на результатах ринкового дослідження УкрАгроКонсалт «Україна. Ринок мінеральних добрив та прибуток аграрного підприємства».

Ви дізнаєтеся:

  • Прогноз цін на газ як глобального драйвера ціноутворення. Зобов’язання та регуляторна політика щодо скорочення викидів
  • Оцінку дефіциту та попиту на добрива за групами
  • Виробництво та імпорт основних груп мінеральних добрив в Україну
  • Прогнози цін на мінеральні добрива: чи надовго поточні суперціни?
  • Про формування прибутку в умовах зростання цін на аграрні технології

ДІЗНАТИСЯ ДЕТАЛІ

Усі дослідження аграрного сектору від УкрАгроКонсалт можна знайти тут.

 

УкрАгроКонсалт

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!