Через війну Ізраїль у 2024 році був змушений збільшити імпорт овочів та фруктів

Джерело:  EastFruit
овочі

Через війну серйозно постраждали багато фермерських господарств Ізраїлю, які постачали торгові мережі свіжими овочами та фруктами.

Це спричинило те, що довелося закуповувати сотні тисяч тонн продукції за кордоном — від Азербайджану до Китаю. За інформацією Vesti, у 2024 році в Ізраїль було ввезено 227 000 тонн сільгосппродукції.

Закупівлі, що проводяться у 30 країнах, зросли у 2024 році на 13% порівняно з 2023 роком. Необхідність збільшення імпорту була викликана збитками, завданими місцевому сільському господарству, нестачею робочої сили та труднощами в обробці полів та плантацій у прикордонних районах.

Більшість імпорту — 75% від загального обсягу — припала на п’ять продуктів. Це яблуко, цибуля, помідор, часник та ананас. У всіх категоріях, крім томатів, було зафіксовано зростання постачання.

Гендиректор міністерства сільського господарства Орен Лаві заявив, коментуючи ці дані: «2024 став роком серйозних викликів через війну. Міністерство просуває довгострокову стратегію щодо зміцнення місцевого виробництва та має намір збільшити обсяги вирощування сільгосппродукції в країні на 30% протягом наступного десятиліття».

Яблука стали імпортованим фруктом – 60 000 тонн було ввезено з 10 країн, включаючи Молдову, Канаду та Аргентину. Це на 58% більше, ніж роком раніше. Потреба у нарощуванні імпорту виникла через те, що яблуневі плантації знаходяться на півночі Ізраїлю поблизу зони бойових дій.

Імпорт цибулі становив 57 000 тонн, 82% з яких надійшло з Нідерландів. Це більш ніж удвічі перевищує обсяг 2023 року, коли було завезено 27 000 тонн.

Імпорт помідорів, навпаки, знизився на 35% і становить 30 000 тонн. Це пов’язано із запровадженою Туреччиною забороною на експорт сільгосппродукції до Ізраїлю та припиненням постачання з Йорданії. Останнім часом ізраїльські фермери знову забезпечують 90% споживання на внутрішньому ринку.

Основним джерелом імпорту часнику для Ізраїлю став Китай. Постачання збільшилося на 30% і досягло 13 000 тонн за рік. Імпорт ананасів зріс на 64% – 10 000 тонн за рік, причому 90% імпортується з Коста-Ріки.

Водночас відзначається також значне зниження імпорту огірків — більш ніж на 50%, що також пов’язане із турецькою забороною, припиненням постачання з Йорданії та нарощуванням виробництва ізраїльськими фермерами.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!