Через війну Ізраїль у 2024 році був змушений збільшити імпорт овочів та фруктів

Через війну серйозно постраждали багато фермерських господарств Ізраїлю, які постачали торгові мережі свіжими овочами та фруктами.
Це спричинило те, що довелося закуповувати сотні тисяч тонн продукції за кордоном — від Азербайджану до Китаю. За інформацією Vesti, у 2024 році в Ізраїль було ввезено 227 000 тонн сільгосппродукції.
Закупівлі, що проводяться у 30 країнах, зросли у 2024 році на 13% порівняно з 2023 роком. Необхідність збільшення імпорту була викликана збитками, завданими місцевому сільському господарству, нестачею робочої сили та труднощами в обробці полів та плантацій у прикордонних районах.
Більшість імпорту — 75% від загального обсягу — припала на п’ять продуктів. Це яблуко, цибуля, помідор, часник та ананас. У всіх категоріях, крім томатів, було зафіксовано зростання постачання.
Гендиректор міністерства сільського господарства Орен Лаві заявив, коментуючи ці дані: «2024 став роком серйозних викликів через війну. Міністерство просуває довгострокову стратегію щодо зміцнення місцевого виробництва та має намір збільшити обсяги вирощування сільгосппродукції в країні на 30% протягом наступного десятиліття».
Яблука стали імпортованим фруктом – 60 000 тонн було ввезено з 10 країн, включаючи Молдову, Канаду та Аргентину. Це на 58% більше, ніж роком раніше. Потреба у нарощуванні імпорту виникла через те, що яблуневі плантації знаходяться на півночі Ізраїлю поблизу зони бойових дій.
Імпорт цибулі становив 57 000 тонн, 82% з яких надійшло з Нідерландів. Це більш ніж удвічі перевищує обсяг 2023 року, коли було завезено 27 000 тонн.
Імпорт помідорів, навпаки, знизився на 35% і становить 30 000 тонн. Це пов’язано із запровадженою Туреччиною забороною на експорт сільгосппродукції до Ізраїлю та припиненням постачання з Йорданії. Останнім часом ізраїльські фермери знову забезпечують 90% споживання на внутрішньому ринку.
Основним джерелом імпорту часнику для Ізраїлю став Китай. Постачання збільшилося на 30% і досягло 13 000 тонн за рік. Імпорт ананасів зріс на 64% – 10 000 тонн за рік, причому 90% імпортується з Коста-Ріки.
Водночас відзначається також значне зниження імпорту огірків — більш ніж на 50%, що також пов’язане із турецькою забороною, припиненням постачання з Йорданії та нарощуванням виробництва ізраїльськими фермерами.
Читайте також
ТEUS – Спонсор Ексклюзивного Вечора Нетворкінгу в рамках BLACK SEA GRAIN.KYIV
ЄС пускає на свій ринок українське насіння олійних культур і буряків
З 5 квітня змінюється план формування поїздів, що прямують до Одеського порту
Нідерланди схвалили унікальну картоплю зі «шкірним трансплантатом»
Vitagro почав будувати три пташники, щоб збільшити посадку бройлерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом