Через дефіцит ґрунтової вологи в агрохолдингах змінюють стратегію вирощування кукурудзи

В агрохолдингах МХП і «ТАС Агро» вимушені змінювати стратегію вирощування кукурудзи через нестачу вологи в ґрунті. Про це йдеться у матеріалі: «Посівна-2025 в МХП, HarvEast, ТАС Агро, АГРОТРЕЙД і ПАЕК: як змінили сівозміну, де беруть фінансування та наскільки збільшилися витрати на 1 га» на Latifundist.com.
Зазначається, що ситуація з вологозабезпеченням у різних кліматичних зонах присутності МХП станом на кінець зими залишалася неоднорідною: в західних регіонах рівень вологи середній, на Черкащині запаси вологи становили 120-140 мм у метровому шарі ґрунту. Водночас критична ситуація спостерігалася на Сумщині та Вінниччині.
У північній частині Вінниччини, де завжди було високе вологозабезпечення, ситуація дуже погана — у деяких місцях у метровому шарі ґрунту 40 мм вологи, а загалом до 100 мм. Таким чином з’явилася потреба у коригуванні технології вирощування.
«Після чергових замірів вологи будемо коригувати технологію. Уже тепер у цих двох ризикованих зонах плануємо змінити гібридний склад, зробивши акцент на гібриди з великою компенсаторною здатністю, що дасть можливість зменшити норму висіву. Ми впевнені: заходи, які застосовуємо для збереження вологи, будуть сприяти й підтримці рослин під час повітряної посухи», — зазначили в МХП.
Саме через нестачу вологи, що не дозволяє отримати стабільний врожай кукурудзи, у Південному кластері «ТАС Агро» взагалі відмовилися від вирощування цієї культури. Тож цього року по холдингу площі під кукурудзою зменшилися, а ось під озимими суттєво збільшилися: ріпаку — на 60%, пшениці — на 40%. Решта сівозміни — соняшник і соя — залишилися на рівні минулого року.
Посівна кампанія ярих культур у «ТАС Агро» розпочнеться, коли ґрунт досягне оптимальної температури на глибині залягання насіння. Компанія ретельно відстежує прогноз погоди, щоб не потрапити під заморозки. В реаліях цього року — це може бути друга половина березня для соняшника у південних регіонах. Після цього поступово стартуватимуть у інших областях.
«Нині вологи в ґрунті звичайно менше за середньорічний рівень, тому зараз почали відбір проб для визначення точного ЗПВ. На основі цих даних будемо формувати норму висіву по культурах», — зауважили в «ТАС Агро».
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
ТEUS – Спонсор Ексклюзивного Вечора Нетворкінгу в рамках BLACK SEA GRAIN.KYIV
ЄС пускає на свій ринок українське насіння олійних культур і буряків
З 5 квітня змінюється план формування поїздів, що прямують до Одеського порту
Нідерланди схвалили унікальну картоплю зі «шкірним трансплантатом»
Vitagro почав будувати три пташники, щоб збільшити посадку бройлерів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом