Cargill повідомляє, що торгова війна становить загрозу для її планів переробки сої в Бразилії

Джерело:  OleoScope

Торгова війна президента США Дональда Трампа з Китаєм може бути вигідною для експорту сої з Бразилії, проте топ-менеджмент Cargill Inc. бачить ризик для планів компанії з розширення потужностей з переробки олійних культур у країні, повідомляє Bloomberg.

Президент Cargill Brazil Пауло Соуза заявив, що зростання попиту Китаю на бразильську сою означатиме посилення конкуренції в південноамериканській країні за ті ж боби, які використовуються маслоекстракційними заводами для виробництва соєвої олії, біопалива та соєвого шроту. Невизначеності, пов’язані з тарифами, можуть вплинути на плани компанії щодо збільшення потужностей із переробки.

«Ми завжди дивимося на потік інвестицій, але нам потрібно подивитися, чи збережуться ці несприятливі тарифи на переробку бразильської сої», — сказав Соуза. “Якщо так, нам доведеться переглянути своє рішення”.

Він додав, що не так просто сказати, що Бразилії потрібно робити більше, оскільки світовий попит залишається незмінним.

Компанія Cargill вклала значні кошти у сільськогосподарську галузь Бразилії, щоб розширити свої потужності з переробки сої. У 2023 році більшість бразильських інвестицій Cargill пішла на придбання трьох заводів з переробки сої та біодизельних установок у зернопереробника Granol, а також чотирьох складів у країні. Минулого року компанія вклала ще 1,7 млрд реалів у покращення об’єктів інфраструктури, а також у новий зерновий термінал, покликаний збільшити постачання з портів Амазонки. Компанія планує від 1,5 до 2 млрд реалів інвестицій цього року, частково для збільшення виробництва біодизеля та соєвого шроту та розширення свого флоту барж.

При цьому Cargill Brazil повідомила про бухгалтерський збиток у розмірі 1,7 млрд реалів (275,3 млн доларів США) за 2024 рік порівняно з прибутком у розмірі 2,5 млрд реалів у попередньому році, що зумовлено головним чином зміцненням долара, що збільшило борг компанії в реалах.Виручка з Бразилії знизилася на 14% до 109,2 млрд реалів, що відображає 12% скорочення всіх відвантажених компанією продуктів через втрати врожаю, пов’язані з погодними умовами.

«Попит, що переміщується з однієї країни до іншої, зрештою робить продукцію дорожчою. Коли ціна зростає, це впливає на попит», – сказав Соуза. — «Я не бачу гарного боку торгової війни».

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!