Алжир у новому сезоні залишиться одним з найбільших імпортерів пшениці

За прогнозом Служби закордонного сільського господарства (FAS) МСГ США, в разі стабільного власного виробництва пшениці у 2025/26 МР Алжир задоволення внутрішнього попиту імпортує близько 9,2 млн т пшениці, що відповідатиме обсягу імпорту в сезоні 2024/25, з огляду на прогнозований подібний урожай.
Основним постачальником пшениці до Алжиру, залишається рф, хоча Україна також стала важливим джерелом поставок зерна, тоді як експорт пшениці з Франції різко скоротився у поточному сезоні, — повідомляє FAS.
Якщо у 2021/22 МР Алжир імпортував 0,5 млн т російської пшениці, то у 2022/23 МР – вже 2,1 млн т, у 2023/24 – 1,6 млн т, а у 2024/25 МР – понад 1,8 млн т. Експорт пшениці з країн ЄС у поточному сезоні склав 1,16 млн т, хоча ще 6 років тому майже 80% усієї імпортованої пшениці (приблизно 5 млн т) Алжир купував у Франції.
Пшениця та ячмінь – це основні культури, що вирощуються в Алжирі, при цьому найбільша частка припадає на тверду пшеницю. За останнє десятиліття тверда пшениця складала близько 45% посівних площ, ячмінь – трохи більше 33%, а м’яка пшениця – близько 15%, – зазначає FAS.
Очікується, що у 2025/26 МР виробництво пшениці та ячменю залишатиметься стабільним, при цьому урожай пшениці складе 3 млн т, а ячменю – 1,2 млн т, що відповідатиме показникам попереднього сезону.
Алжир є великим споживачем зернових і другим за величиною світовим споживачем хліба на душу населення – 110 кг на рік. Хліб в країні є основним продуктом харчування, тому значною мірою субсидується урядом. За прогнозом FAS, споживання буде повільно зростати по мірі збільшення кількості населення в країні, яке зараз трохи перевищує 46 млн осіб.
За даними уряду Алжиру, у 2022 р млинарний сектор складався з приблизно 432 млинів, хоча приватний сектор повідомляв, що не всі вони працювали, а нових угод або збільшення потужностей не було, – зазначає FAS. Тому очікується, що споживання пшениці залишиться відносно стабільним на рівні 11,9 млн т у 2025/26 МР та близько 11,7 млн т у 2024/25 МР.
Ячмінь переважно використовується як корм для тварин: овець, великої рогатої худоби та верблюдів, а невеликі обсяги йдуть на зелений корм або на виробництво традиційних продуктів харчування, таких як кускус і хліб. Загальне споживання у 2025/26 МР складе 1,8 млн т, що на 50 тис т перевищить показник попереднього сезону. Для задоволення внутрішніх потреб Алжир може імпортувати 700 тис т ячменю, як і у 2024/25 МР.
Останніми роками кукурудза в Алжирі стала другим за обсягом імпорту сільськогосподарським товаром після пшениці. І найближчими роками птахівнича галузь продовжить нарощувати імпорт кукурудзи та сої, – вважає FAS. Очікується, що імпорт кукурудзи складатиме 4-5 млн т на рік, тоді як імпорт сої виросте до 1,4-1,6 млн т на рік завдяки збільшенню виробництва олії.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
BLACK SEA GRAIN.KYIV: Лідерство в епоху змін – оновлена програма та спікери!
В Мінагро розглядають декілька альтернатив 30% знижці на перевезення зерна
Бразилія скасовує мита на імпорт оливкової та соняшникової олії з Європи
Агрокомпанії першими скористались страхуванням від воєнних ризиків ЄБРР
Румунські фермери очікують потепління, імпортери – зниження цін
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом