АгроВіста готується до будівництва біогазового заводу, проєкт представили інвесторам

Група компаній «АгроВіста» готується до будівництва біогазового заводу. Як повідомив фінансовий директор компанії Павло Фесюк в інтерв’ю Latifundist.com, проєкт уже повністю розроблений і презентований інвесторам 11 липня на конференції Ukraine Recovery в Римі.
За словами Фесюка, компанія має всі ресурси для запуску такого напряму — сировину, енергетичний досвід, власні потреби в газі, команду та інфраструктуру. Основою для переробки стануть жом, гноївка, меляса, кукурудза, сорго та енергетичний силос. Потужність станції складатиме 5 МВт.
«Так, з погляду ресурсів — це цілком логічно. У нас є сировина, є досвід роботи в енергетиці, і ми самі є споживачами газу. Ключовий чинник — саме сировина: жом, гноївка, енергетичний силос», — розповів Фесюк.
Проєкт оцінюється в 20 млн доларів, і, за словами топменеджера, він буде багатофункціональним. У фокусі — когенерація для продажу електроенергії за «зеленим тарифом» та можливість постачання біометану в газотранспортну систему.
Попри готовність до запуску, проєкт балансує на межі рентабельності — насамперед через відсутність зелених тарифів або європейських премій за біогаз.
«Простий приклад Європи, де виробництво «зеленого» газу тримається на значних преміях. Саме вони і мотивують займатися цим», — пояснив Фесюк.
Однак, навіть за нульової маржинальності, такий проєкт має сенс, переконаний фінансовий директор. Це інвестиція у довгострокове зростання вартості бізнесу.
«Навіть якщо проєкт працює «в нуль» — це вже результат. Це означає, що є команда, є самоокупний бізнес. Навіть невеликий мінус — це плюс, якщо ти бачиш довгострокову перспективу зростання вартості бізнесу», — підкреслив він.
Основна сировина для біогазу — жом із цукрового заводу, який у «АгроВісті» не піддається глибокому віджиму, а також меляса, гноївка та силос.
«Наш цукровий завод один із небагатьох, мабуть, який не інвестував у переробку жому. У нас немає глибокого віджиму. Тож ми отримуємо жом із сухою речовиною 17–19% і з ним потрібно працювати», — зазначив Фесюк.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Ганна Мшар, FERRY GROUP – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
В портах різко зросли ціни на пшеницю через обмежену пропозицію
Світове виробництво соняшнику у сезоні 2025/26 зросте на 9% – IGC
УЗА назвала основних імпортерів українського зерна та олійних культур у 2024/2025 МР
МХП пожнивно сіє амарант
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом