Трейдери проти приєднання металу до «зернової угоди»
Агротрейдери вважають, що розширення «зернової угоди» може призвести до проблем. Оскільки важко довести, що експорт металів має таке ж вирішальне значення для здоров’я та добробуту населення світу, як і експорт зернових.
Про це пише Agricensus.
Крім того, будь-які зміни «зернової угоди» мають бути узгоджені з усіма сторонами, а отже, і з росією — головним конкурентом України в цій галузі, і навряд чи ця вимога буде зустрінута з великим ентузіазмом.
«Це звучить як один зі списків побажань, який навряд чи буде реалізований. Легше тиснути на те, що ми рятуємо світ від голоду, але з металами цього не скажеш», — говорить трейдер.
Відмічається, що будь-яке збільшення кількості суден, ймовірно, потребуватиме збільшення кількості інспекційних комісій, або ж потенційну максимальну пропускну спроможність у 4 млн т на місяць доведеться розділити між зерном та металом, що знизить потенціал для експорту зерна.
«Не вдаючись у деталі, можна сказати, що це погіршить експорт зерна. Якщо буде дві вхідні перевірки на день, то метал витіснить зерно», — говорить інший трейдер.
За словами оглядачки ринку сталі ЄС для Fastmarkets MB Юлії Болотової, торік експорт металу залізницею з України склав 5 млн т. Але навіть цей обсяг означає, що додаткові 300-500 тис. т на місяць можуть бути вилучені з частки зерна в поточному щомісячному потоці, що потенційно означає скорочення на 12%.
Це також може призвести до посилення конкуренції за варіанти залізничних перевезень до портів країни, але послабити тиск на залізничне сполучення з ЄС.
Водночас, зазначила експертка, може з’явитися можливість для металів зайняти більшу частку зернових, оскільки поточні темпи експорту зернових були достатньо високими, щоб потенційно розпродати всі запаси країни до початку нового маркетингового року.
Таким чином, загалом може бути місце для додаткових обсягів, щоб компенсувати будь-яке сповільнення експорту зернових і забезпечити завантаженість портів.
«Нам достатньо мати навіть менш як 3 млн т на місяць в межах коридору, щоб експортувати всі потенційні [запаси], які ми маємо», — відмітив співрозмовник видання.
Нагадаємо, Україна хоче розширити «зернову угоду», включивши до неї поставки сталі, щоб підтримати економіку, яка постраждала від війни з росією.
Читайте також
Україна за рік збільшила експорт свинини втричі
В Бразилії та Аргентині зберігається сприятлива для майбутнього урожаю сої та куку...
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Експорт борошна на 35% відстає від торішніх обсягів
У грудні сильні дощі знову вдарять по виробництву пальмової олії в Малайзії –...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом