Споживання птиці в ОАЕ зростає, але місцеве виробництво не справляється

курятина

Хоча заплановане зростання виробництва м’яса птиці в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) було утруднене, споживання та імпорт курячого м’яса в ОАЕ, за прогнозами, зростуть у 2022 році у зв’язку зі стійким відновленням економіки. Також з’являються консолідація птахівничої галузі та здоровіша торгівля.

Через обмежену кількість орних земель та номінальну кількість опадів більшість форм сільського господарства в ОАЕ є складними. Більшість птахівництва зосереджена в Абу-Дабі. У результаті країна залежить від імпорту не тільки продуктів харчування, а й майже всіх ресурсів, що вводяться для птахівничого сектора, від ліків і упаковки до обладнання та кормів. Імпорт птиці 2021 року прогнозується лише на рівні 415000 тонн, а 2022 року – лише на рівні 445000 тонн, оскільки торгівля відновлюється і ринок починає стабілізуватися.

З вересня 2019 року до вересня 2021 року ціна на фуражне зерно збільшилась на 55%. Ці та інші виробничі витрати в птахівничому секторі у поєднанні зі встановленою державою стелею цін на свіжу курку в торгових точках (21,5 дирхамів плюс ПДВ на всю свіжу курку, що продається в ОАЕ) перешкоджали зростанню виробництва птиці в ОАЕ та знижували прибутковість. Крім того, у 2021 році сильна конкуренція з боку Бразилії (заморожені продукти) та Королівства Саудівська Аравія (свіжий птах) також вплинула на скорочення виробництва в ОАЕ. Прогнозується, що виробництво 2022 року не зміниться з 2021 року (56 000 тонн).

У разі зростання світових ціни на продукти харчування птиця залишається порівняно дешевим джерелом тваринного білка в ОАЭ. Станом на липень 2021 року ціни на птицю були на -0,5% нижчими, ніж за той же період минулого року, і знижувалися щомісяця 2021 року з рекордно високих цін 2020 року. У зв’язку з впливом пандемії Covid-19 споживання, за прогнозами, трохи зросте до 456 000 т у 2022 році з приблизно 441 000 т у 2021 році.

На тлі високих цін у США і перебоїв у логістиці ОАЕ, що продовжуються, звернулися до інших джерел поставок м’яса і продуктів з птиці. Більше 98% м’яса птиці зі США, що експортується до ОАЕ, становлять четвертини курячих стегенець. У деяких звітах, однак, відзначаються труднощі із закупівлею цієї продукції із США за цінами, конкурентоспроможними порівняно з іншими продуктами світового походження. Робоча сила в будівельному секторі є основним драйвером попиту на стегенця. Робітники люблять курячі стегенця, тому що вони віддають перевагу темному м’ясу, і воно доступне за ціною. Але будівельний сектор у Дубаї сповільнився, що негативно позначилося на ринковій частці США місцевому ринку птиці.

Упаковка та розміри продукту призвели до збільшення частки інших країн, включаючи Бразилію, на ринку ОАЕ. Стандартний розмір упаковки США – це упаковка вагою 20 кг, тоді як більшість інших експортних країн використовується упаковка по 12 кг. Враховуючи зручність переміщення продукту (наприклад, продаж продукту в дрібніші ресторани, які можуть не мати можливості використовувати всю курку в більшій упаковці або хочуть купити меншу кількість), часто кращі упаковки меншого розміру. Половини курячих стегенець у США також більші за розміром, ніж у конкурентів, і це негативно позначається на попиті, тому що курка зазвичай подається з рисом, а менші четвертини курячих стегенець дозволяють розподілити м’ясо між великими порціями. Частка Бразилії на ринку також збільшилася у 2021 році. Бахрейн також збільшив експорт продукції птахівництва до ОАЕ.

Після важкого 2021 року через вищі витрати на виробничі ресурси експорт птиці з ОАЕ, за прогнозами, зросте до 45000 т у 2022 році, оскільки ціни на сировину падають і обсяги виробництва коригуються. Влітку на птахофабриках Еміратів часто заморожується частина місцевої продукції. Ці заморожені продукти та продукти подальшої обробки становлять основну частину експорту курячого м’яса ОАЕ.

 

Meatinfo 

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox