Ситуація з перевезеннями зерна залізницею погіршується
Ситуація із перевезеннями зернових вантажів залізницею в порти України погіршується. Про це йшлося в ході чергової щотижневої наради представників АТ “Укрзалізниця” та зернового ринку.
“Ми бачимо серйозне погіршення обороту, принаймні, по наших вагонах, а саме, по повагонних відправленнях. Ми не розуміємо, які перспективи на подальше, і що з цим робити. Наразі 20 діб обороту вагону уже вважається добрим. Треба виходити з цієї ситуації, інакше ми “завалимо” сезон. Як трейдери ми несемо великі фінансові втрати, а Укрзалізниця втрачає вантажі. У портах уже, за нашою інформацією, по перевезеннях кукурудзи черги із автотранспорту по 5 діб. Ситуація ненормальна”, — повідомив представник компанії Cargill Іван Шабля.
Про важку ситуацію з вивозом зерна розповів також голова Асоціації платників податків в Тернопільській області Іван Іскерський. “На сьогоднішній день в Тернопільській області через неможливість вивезення вартість зерна впала на 800 – 1000 грн/т. Уявіть, що в області буде не продано близько 2 млн т. Отже можно порахувати, які збитки несуть сільгоспвиробники,” — наголосив він.
В свою чергу, заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов повідомив, що за перші три дні листопада оборот зерновозів в цілому становив 11,5 діб, по парку УЗ — 17,5 діб. При цьому за три доби перевезено на 5% зерна більше ніж торік.
Вагони із зерном нині складають половину серед покинутих та тимчасово затриманих. Так, загалом нині на мережі близько 50 покинутих поїздів, із яких 25 — зернові. Тимчасово затриманих составів — 230. До їх складу входять 10,5 тис вагонів, із яких понад 5 тис. — із зерном.
Особливо непроста ситуація, як наголосив під час наради заступник начальника головного центру управління рухом Департаменту управління рухом Укрзалізниці Олександр Фролов, на напрямку в порти Миколаїв та Ольвія. Поток вагонів на них нині перевалив за 7 тис. За інформацією руховиків, цього вистачить на тиждень роботи. Отже, залізничники закликали учасників ринку більш рівномірно розподілити перевезення на всі порти України.
В ході наради також зазначалося, що одною з головних причин затримок поїздів є активні ремонтні роботи на коліях, що масово розпочалися в жовтні та триватимуть у листопаді. Зокрема, вікна заплановані в періоди 8—12 та 15—19 листопада.
Позначки:зерно, залізничні перевезення
Читайте також
Найближчим часом експорт українського зерна може зрости до 2,5 млн тонн на місяць ...
Єврокомісія затвердила план повоєнної відбудови України
“Українське Дунайське пароплавсто” оголосило тендери на перевезення зе...
Україна втратила до 15% тваринництва через війну
Туреччину закликали перекрити рух суховантажів із вкраденим зерном
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом