Ситуація з перевезеннями зерна залізницею погіршується

зерновоз

Ситуація із перевезеннями зернових вантажів залізницею в порти України погіршується. Про це йшлося в ході чергової щотижневої наради представників АТ “Укрзалізниця” та зернового ринку.

“Ми бачимо серйозне погіршення обороту, принаймні, по наших вагонах, а саме, по повагонних відправленнях. Ми не розуміємо, які перспективи на подальше, і що з цим робити. Наразі 20 діб обороту вагону уже вважається добрим. Треба виходити з цієї ситуації, інакше ми “завалимо” сезон. Як трейдери ми несемо великі фінансові втрати, а Укрзалізниця втрачає вантажі. У портах уже, за нашою інформацією, по перевезеннях кукурудзи черги із автотранспорту по 5 діб. Ситуація ненормальна”, — повідомив представник компанії Cargill Іван Шабля.

Про важку ситуацію з вивозом зерна розповів також голова Асоціації платників податків в Тернопільській області Іван Іскерський. “На сьогоднішній день в Тернопільській області через неможливість вивезення вартість зерна впала на 800 – 1000 грн/т. Уявіть, що в області буде не продано близько 2 млн т. Отже можно порахувати, які збитки несуть сільгоспвиробники,” — наголосив він.

В свою чергу, заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов повідомив, що за перші три дні листопада оборот зерновозів в цілому становив 11,5 діб, по парку УЗ — 17,5 діб. При цьому за три доби перевезено на 5% зерна більше ніж торік.

Вагони із зерном нині складають половину серед покинутих та тимчасово затриманих. Так, загалом нині на мережі близько 50 покинутих поїздів, із яких 25 — зернові. Тимчасово затриманих составів — 230. До їх складу входять 10,5 тис вагонів, із яких понад 5 тис. — із зерном.

Особливо непроста ситуація, як наголосив під час наради заступник начальника головного центру управління рухом Департаменту управління рухом Укрзалізниці Олександр Фролов, на напрямку в порти Миколаїв та Ольвія. Поток вагонів на них нині перевалив за 7 тис. За інформацією руховиків, цього вистачить на тиждень роботи. Отже, залізничники закликали учасників ринку більш рівномірно розподілити перевезення на всі порти України.

В ході наради також зазначалося, що одною з головних причин затримок поїздів є активні ремонтні роботи на коліях, що масово розпочалися в жовтні та триватимуть у листопаді. Зокрема, вікна заплановані в періоди 8—12 та 15—19 листопада.

 

Rail.insider

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox