Ситуація із перевезеннями зернових залізницею залишається напруженою

зерновоз

Ситуація із перевезеннями зернових залишається напруженою. Про це йшлося під час щотижневої наради за участі представників зернового ринку та АТ «Укрзалізниця».

Наразі на мережі Укрзалізниці приблизно 50 покинутих і 250 тимчасово затриманих поїздів. Це на 20 більше, ніж тиждень тому.

В Укрзалізниці ситуацію пояснюють передусім проведенням колійних робіт (“вікон”) і «заспокоюють», що на вихідних зроблять перерву у роботах та намагатимуться максимально зменшити накопичення составів. За словами заступника начальника головного центру управління рухом Департаменту управління рухом Укрзалізниці Олександра Фролова, наступні вікна заплановані на 15—19 листопада. Далі буде перерва мінімум на тиждень, а потім ще одне вікно тривалістю 5 діб.

Найскладніша ситуація зараз у напрямку миколаївських портів (станції Миколаїв та Жовтнева): там накопичилося трохи менше 7 тис. вагонів. Навіть довелося покинути 2 состави з вини вантажоотримувача.

Через покинуті состави виникають проблеми і на інших станціях. Олена Шиліна з компанії «Астарта-Київ» заявила про те, що через «колапс по Жмеринці припинене збирання зернових у двох агрофірмах, є ризик зупинки заводів, а це дуже серйозні втрати». Її доповнила колега Ольга Якобчук: «Через покинуті поїзди (не наші) ми не можемо фактично здати вагони до перевезення. По станції Скороходове (Південна залізниця) відмовили у прийнятті документів до перевезення у зв’язку з тим, що немає куди виставити вагони».

Також є нюанси з подачею порожніх вагонів. Представник компанії «АП Марін» звернув увагу на те, що філія «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця» подає вагони із запізненням: «Накладаються заплановані відвантаження. Одночасно надходять два маршрути (100 вагонів). А це для елеватора, який вантажить маршрут 2 дні, — справжня проблема».

Олександр Коломієць із компанії «Миронівський хлібопродукт» зауважив, що ситуація ускладнюється, якщо вагони замовлені на чужий елеватор та приїжджають не у свою дату навантаження. Натомість на елеваторі відмовляються їх приймати, тому що на цей день заплановане відвантаження для іншої компанії. Відповідно, це тягне за собою нарахування додаткових зборів.

«На жаль, ми зараз працюємо по готовності та переспрямовуємо вагонопотоки, тому забезпечити ритмічну подачу складно», — прокоментував заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Що ж до скасування конвенції на іновагони, то можливий перегляд попереднього рішення про відмову. Наразі триває опрацювання цього питання разом із новим керівником вантажної вертикалі.

«Можливо, ви зможете завантажити (власні вагони з Білорусі) та вивезти вантаж у напрямку країни приписки рухомого складу. Це один із компромісних варіантів, який розглядається», — відповів представнику компанії «Содружество» Валерій Ткачов. Також він порадив розглянути питання перереєстрації рухомого складу.

Представник УЗ нагадав і про те, що зараз буде запускатися програма оновлення вагонного парку. «Для її реалізації вкрай важливо, щоб на територію України не надходили іновагони».

 

Rail.insider

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox